Gniazdko Rzeszów

Mieszkanie bądź dom

Mnóstwo osób stojących przed decyzją o swoim przyszłym lokum ma dylemat odnośnie wyboru pomiędzy mieszkaniem a domem. Oba wyjście mają atuty, ale i negatywy. W zasadzie to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy zależeć powinno od naszych oczekiwań oraz preferencji.
Mieszkania są z reguły tańsze, ale równocześnie małe. Na dodatek odbierają poniekąd prywatności przez to, że z co najmniej jednej strony mamy za ścianą sąsiadów. Możemy czuć się z tej powodu bardziej pewni. Jeśli mielibyśmy jakiś problem w mieszkaniu (awarię i tak dalej) lub po prostu koszmarnie się czuli, możemy liczyć na szybką pomoc któregoś z sąsiadów. Nieraz nawet nie zdążymy o nią poprosić… I to da się uznać za wadę mieszkań. Nasza intymność jest w znacznym stopniu zredukowana. Słyszymy sąsiadów zza ściany, ale też sami jesteśmy przez nich słyszani.
Dużym plusem mieszkań jest jednakże to, że przeważnie (pomijając niektóre kamienice) nie potrzebujemy martwić się o palenie w piecu. W okresie grzewczym gorące grzejniki a także wodę mamy zawsze, o ile nie zapomnimy opłacić rachunków.
Domy zaś to większa przestrzeń, która wiąże się z większą intymnością. Równolegle jednak jesteśmy w pewnym sensie bardziej zdani na siebie. No i musimy samodzielnie zatroszczyć się o ciepło we wnętrzu. Nieocenionym pozytywem takiego wyboru jest to, że zwykle w pakiecie dostajemy podwórko, które jesteśmy w stanie zagospodarować wedle własnych wymagań oraz upodobań. Nic nie może się równać z poranną kawą na krześle przed domem. Podwórko to jednak także ponadplanowe obowiązki.


Możliwość komentowania jest wyłączona.