Rolety Augustów

Okno w mieszkaniu

Niezwykle znacząca dla samopoczucia współlokatorów jest jasność wnętrza domu lub mieszkania. Zależy ona od okazałości, ilości i pozycji okien, a także od koloru ścian, od których odbija się światło słoneczne.
Okna same w sobie, mało tego, że wpuszczają naturalne światło do wnętrza, pełnią również rolę strojną. Porządnie prezentują się przysłonięte zasłonami, firankami bądź zazdrostkami. Wariant tekstyliów w oknie powinien zależeć od generalnego charakteru danego pomieszczenia a także całego mieszkania bądź domu. Najlepiej, żeby wszystkie pomieszczenia posiadały analogiczny styl – wówczas całe mieszkanie będzie stanowić logiczną całość.
Wyliczone wyżej tekstylia do okien mogą być zastąpione także roletami. W ofercie sklepów ze sprzętem domowym przystępnych jest wiele wariantów, kalibrów, kolorów oraz deseni. We nowoczesnym mieszkaniu da się postawić na jasne lub o wyraźnym kolorze rolety z tworzywa sztucznego. We wnętrzach w stylu rustykalnym albo vintage pasować będą z kolei drewniane. Do pomieszczeń o wysokim poziomie wilgotności, takich jak toalety a także toalety lepiej z kolei z drewnianych zrezygnować, albowiem warunki takie mogą je nadwyrężyć. Podobnie sprawa się ma z roletami bambusowymi.
Pozostając przy wnętrzu rustykalnym, domy w stylu wiejskim najprzytulniej prezentują się z firanami w oknach. Te jasne wpuszczą do pomieszczeń więcej światła i dodatkowo rozjaśniają wnętrze. Do kuchni zalecane są natomiast zazdrostki – jak u babuni. Z kolei w sypialni najlepszym wyborem będą zasłony, które utworzą zaciszne warunki.


Możliwość komentowania jest wyłączona.